Νοέ 03

28η Οκτωβρίου: στιγμές από τη γιορτή μας !!!

27 Οκτωβρίου … οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε τάξης …με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους … της κ Βασιλικής Γιάννογλου και της κ. Ελισάβετ Αμανατίδου

παρουσίασαν μια συγκινητική γιορτή αφιερωμένη στους Έλληνες και στις Ελληνίδες που είπαν το ΟΧΙ στους Ιταλούς φασίστες … και δεν δείλιασαν μπροστά στα ιταλικά στρατεύματα !!!

…στους Έλληνες και στις Ελληνίδες που αντιστάθηκαν στους Γερμανούς κατακτητές …σ όλους όσους δεν υποδουλώθηκαν στον ναζισμό και πάλεψαν για να επιβιώσουν τα “μαύρα” χρόνια της κατοχής !!!

Ας είναι φωτεινό παράδειγμα αυτοί οι Έλληνες και οι Ελληνίδες για όλους μας … και ας μας καθοδηγεί η δύναμη της ψυχής τους !!! Ευχαριστούμε όλους όσους βοήθησαν να στηθεί η γιορτή μας …εκπαιδευτικούς , γονείς !!!…συγχαρητήρια στους μαθητές …και στις δασκάλες τους !!!